Buna seara !

Boala este o retragere a lui Dumnezeu din susţinerea sănătăţii omului. Poate chiar o izgonire a lui.

Buna seara !

Postby dndadg » Mon Sep 22, 2014 10:35 pm

Ma alatur si eu celor care Dumnezeu ne a dat aceasta suferinta...eu sufar de mult timp de BP, de la varsta de 32/33 ani.Moartea sotului precum si suferinta lui mi au accentuat mult boala. In anul 2009 m am operat la Bagdasar Arseni la Bucuresti. Vreau sa va spun ca tot acest timp am lucrat, fiind invatatoare. Desi operatia a fost destul de grea eu am suportat o foarte bine. Multumesc din suflet domnului doctor Ciurea Jan precum si intregului colectiv de la acest spital pentru devotamentul de care au dat dovada. Acum ma simt bine, m am pensionat medical, mai aveam 2 ani, sunt o persoana activa,nu ma ajuta nimeni , copii sunt mari, sotul a murit, deci ma descurc singura, nu ma sinmt deloc o persoana cu handicap.Trecand peste prejudecatile colegilor mei de serviciu, (de asta am iesit la pensie)ma simt o persoana normala. Ca medicamentatie iau putine medicamente , stalevo de 50.azilect si o singura pastile de rechip de 8. Mergde 2 ori la control pe an la bucuresti, recent am fost la spitalul Colentina unde este medicul neurolog care imi coordoneaza aparatul de la operatie. Toate cele bune !
dndadg

A multumit: 0 time
A primit multumiri: 4 ori

Return to Cuvant de suflet