intilnire Club Pacienti cu Boala Parkinson Mures

intilnire Club Pacienti cu Boala Parkinson Mures

Postby danfarcas » Sun Nov 23, 2014 4:50 pm

In data de 12 decembrie, va avea loc la Cinematograful ARTA cu incepere de la orele 13, intilnirea Clubului Pacientilor cu Boala Parkinson Mures, la care va invit cu mare drag sa participati.
Programul zilei va fi:
1. Dr. Dan Farcas - Participarea, realizarile si concluziile delegatiei Romaniei la Adunarea Generala EPDA Luxemburg sept 2014
2. Dr. Verzea Alina - noutati in Boala Parkinson
3. Dr. Cgiriac Gabriel - tratamenttul prin acupunctura si cu venin de albine in boala Parkinson
4. Moment artistic... de suflet

Va asteptam cu drag.

Al dvs, Dr. Dan Farcas
danfarcas

A multumit: 1 time
A primit multumiri: 69 ori

Intilnire Club Pacienti cu Boala Parkinson Mures

Postby adrian » Fri Apr 03, 2015 11:27 pm

Cred că Domnul Farcas este foarte ocupat cu organizarea așa că, în locul Domniei-Sale voi face eu anuntul:

INVITAȚIE

Clubul pacienților cu boala Parkinson Tîrgu Mureș în colaborare cu Asociația de Luptă împotriva bolii Parkinson Romania celebrează „11 aprilie - Ziua Mondială a Pacientului cu boala Parkinson”, în data de 17 aprilie 2015, ora 11, la Palatul Culturii Tîrgu Mureș.

Program

Ora 11 - cuvânt de deschidere dr Fărcaș Dan Mircea, medic primar cardiolog, Președintele Clubului pacienților cu boala Parkinson Tg.Mureș

Ora 11,15 - cuvântul de salut al Președintelui Asociației naționale de luptă împotriva bolii Parkinson - Dl. Răican Dan

Ora 11,30 - prezentarea Proiectului „Change your mind, change your life”- dr. Fărcaș Dan Mircea, medic primar cardiolog

Ora 12 – Importanța „Well being map in Parkinson” - Harta stării de bine pentru pacientul cu boala Parkinson – dr. Verzea Alina Roxana, medic primar neurolog

Ora 12,30 – atelier de manualitate și creație – confecționarea de către participanți a unei lalele după tehnica origami, sub supravegherea unor specialiști

Ora 13,00 - concert susținut de Filarmonica Tîrgu Mureș - Rapsodii de primavara

Vă așteptăm cu drag !

va astept cu drag la acest eveniment

Dan Farcas
adrian

A multumit: 193 ori
A primit multumiri: 80 ori

Re: intilnire Club Pacienti cu Boala Parkinson Mures

Postby adrian » Sun Apr 26, 2015 9:33 am

Cateva imagini de la intalnire, prin amabilitatea D-lui dr. Farcas
http://asociatia-antiparkinson.ro/galerie-photo/
adrian