PSIHOLOGIE

Doamne, da-mi puterea sa accept ceea ce nu pot schimba, curajul sa schimb ceea ce pot si intelepciunea sa le deosebesc

PSIHOLOGIE

Postby Maria Marin » Sat Mar 04, 2017 9:42 am

DESI SE CREDE CA MINTEA ESTE UN ANALIZATOR AL GANDURILOR,DE FAPT ESTE UN EMIȚATOR AL ACESTORA,ASTFEL SANSTATEA NOASTRA DEPINDE DE GANDURILE NOASTRE.
DESI MAJORITATEA DINTRE NOI NU SUNTEM CAPABILI SA NE FIXAM MINTEA MULT TIMP PE O IDEE,PE CARE SA O TRANSPUNEM IN REALITATE,PUTEM CEL PUȚIN SA EVITAM AFIRMAȚIILE NEGATIVE.
1.Nu pot-EVITAȚI SA SPUNEȚI ASA PENTRU CA VEȚI ATRAGE ENERGII CE VA VOR IMPIEDICA ACȚIUNILE
2.Saraca/saracul de tine-NICI SA NI SE SPUNA,NICI NOI SA NU SPUNEM ALTOR PERSOANE,PENTRU CA NE VOM ATRAGE SARACIA.
3.Mi-e mila de tine-SPUNIND ACESTE CUVINTE,INIMA VA CEDA ENERGIE,DAR SE VA INCARCA SI CU NEGATIVITATE.NICI SA NI SE SPUNA NU ESTE BINE,PSIHIC VOM DEVENI MAI VULNERABILI,IAR ENERGIA VA DEVENI VEGETATIVA,NU ACTIVA.
4.Evitați sa va implicați emoțional in problemele altora-DACA NU VREȚI SA PRELUAȚI DIN GRIJILE SI DURERILE AFLATE.
5.Nu anticipați rezultatul negativ al unei acțiuni-NU O SA REUSESC!.NU O SA VREA!
ASTFEL,NE VOM SUPRIMA SINGURI O POSIBILA REUSITA.
6.Incetați cu superstițiile-PISICA NEAGRA,13-VINERI,MARȚI-3 CEASURI RELE.
7.Eliminați teama-DE INTUNERIC,SPAȚII INCHISE,SINGURATATE,AGLOMERAȚIE,INALȚIME.DESI TEAMA STA GHEMUITA IN SUBCONSTIENT,EA VA IESI LA MOMENTTUL OPORTUN,CUM AR UN ZBOR CU AVIONUL.
LEACUL PENTRU FRICA MALADIVA FAȚA DE CEVA CONSTA IN A INFRUNTA PROBLEMA
8.Evitați sa va plangeți-NU FACEȚI DECAT SA VA EXTINDEȚI PROBLEMA SI MAI MULT,NU TOȚI CEI CARORA LE- AȚI SPUS PROBLEMA VOASTRA SE VOR INTRISTA SINCER.
9.Nu va expuneți proiectele-UNII AR PUTEA SA SE INSPIRE,IAR INVIDIOSII SA VA FACA SA RENUNȚAȚI.
10.Ocoliți expresia"Iți țin pumnii stransi".-A ȚINE PUMNII CUIVA INSEAMNA AI BLOCA ENERGIILE FIZICE SI PSIHICE,AI TRANSMITE PESIMISM SI LIPSA DE INCREDERE INTR -UN REZULTAT POZITIV.
SI ACUM,O RUGAMINTE PERSONALA IN ASTEPTAREA INVIERII DOMNULUI,DACA NU -I PUTEM IUBI PE TOȚI SEMENII NOSTRI,MACAR SA NU URAM,CACI VA FI PRIMA TREAPTA,SPRE SALVAREA SUFLETULUI.
Maria Marin

A multumit: 26 ori
A primit multumiri: 18 ori

Re: PSIHOLOGIE

Postby Maria Marin » Sat Mar 04, 2017 9:55 am

PRELUARE DIN:PSIHOLOG ALINA BLAGOI.
SCUZE PENTRU OMISIUNE.
Maria Marin

A multumit: 26 ori
A primit multumiri: 18 ori

Re: PSIHOLOGIE

Postby Lilioara » Mon Mar 13, 2017 8:12 pm

Nu iubim dacă nu ne implicăm emoțional, aflând și preluând griji și dureri....
Sfatul dat la punctul 4 se cam bate cap în cap cu îndemnul final!
Cu respect
Lilioara
Lilioara

A multumit: 50 ori
A primit multumiri: 35 ori

Return to Editoriale